Obsah Menu Vyhledávání

Jazyková verze

  •  Čeština
  • English
  • Русский

Obecně závazné legislativní předpisy

Činnost České exportní banky, a.s. (dále jen „ČEB“) se řídí zákonem č. 21/1992 Sb., o bankách, ve znění pozdějších předpisů, a dalšími zvláštními předpisy upravujícími bankovnictví. Její specifická činnost, t.j. poskytování podpořeného financování, se řídí zákonem č. 58/1995 Sb., o pojišťování a financování vývozu se státní podporou a o doplnění zákona č. 166/1993 Sb., o Nejvyšším kontrolním úřadu, ve znění pozdějších předpisů.

Státem podporované financování je poskytováno v souladu s nařízením EU o uplatňování některých pravidel v oblasti státem podporovaných vývozních úvěrů. Více informací zde.

Aktuální informace o vývoji mezinárodních sankcí zveřejňuje průběžně Finanční analytický úřad na svých stránkách, kde také poskytuje stanoviska a odkazy na příslušné metodické postupy: http://www.financnianalytickyurad.cz/mezinarodni-sankce.html.

Hlavní právní předpisy, kterými se Česká exportní banka při své činnosti řídí vždy ke konci roku, za který zveřejnila svou poslední Výroční zprávu, je součástí této Výroční zprávy zde.

Nahoru

Copyright © 2022 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY