Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

3.2.2009

Předběžné výsledky ČEB v roce 2008

3. únor 2009 (businessinfo.cz) - Dokument informuje o předběžných výsledcích České exportní banky za rok 2008. Podle nich přesáhl v roce 2008 objem smluv na financování obchodů a aktivit českých vývozců a investorů a jejich zahraničních partnerů formou úvěrů, záruk a dalších produktů České exportní banky bez ohledu na celkový pokles průmyslové produkce a vývozu v posledních měsících roku 20,5 miliardy Kč.

V souladu s požadavky vývozců a očekáváním akcionáře financuje banka zejména expanzi českých firem na dnes perspektivní trhy mimo EU, které se dosud na českém vývozu podílejí cca 15 %. Největší podíl úvěrového portfolia připadá stále na Rusko, na další státy SNS, na Gruzii, Vietnam na Čínu. Ve druhé polovině roku 2008 stát jako akcionář banky oznámil záměr navýšit základní kapitál banky zatím o jednu miliardu korun. Současně od banky očekává, že spolu s ostatními součástmi státní podpory exportu vytvoří lepší podmínky pro financování vývozu a výroby pro vývoz u malých a středních podniků, které jsou často výrobci a dodavateli subdodávek pro větší exportéry a které se na českém vývozu podílejí více než 40 %. Podpory má být dosaženo využitím synergického efektu součinnosti ČEB, EGAP, ČMZRB a komerčních bank.

Michal Bakajsa se ujal funkcí v ČEB

Dne 1.2. 2009 nastoupil do České exportní banky na pozici náměstka generálního ředitele pro úsek obchodu I. Ing. Michal Bakajsa. V souladu s rozhodnutím Dozorčí rady ČEB z 11.12.2008 je ing. Bakajsa od 1.2. 2009 členem představenstva banky.

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY