Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

14.2.2011

Novým generálním ředitelem České exportní banky se stal Tomáš Uvíra


Praha – Představenstvo České exportní banky, a.s. (ČEB) zvolilo dnes do svého čela Tomáše Uvíru. Ten nastupuje na post generálního ředitele po Lubomíru Pokorném, který rezignoval v září 2010. Novým náměstkem generálního ředitele se stal Luboš Vaněk. Tomáše Uvíru a Luboše Vaňka zvolila do představenstva na svém rovněž dnešním zasedání dozorčí rada banky na základě návrhů akcionářů -ministerstva financí a ministerstva průmyslu a obchodu.

 Tomáš Uvíra přichází do čela ČEB z pozice vrchního ředitele správy majetku Ministerstva financí ČR, kde pracoval od dubna 2007. Předtím působil na pozicích viceprezidenta pro řízení finančního úseku Aero Vodochody a finančního ředitele Středočeské plynárenské. Zkušenosti z bankovní sféry získal v První slezské bance a České národní bance, v níž pracoval v letech 1993 až 1996. Na další dva roky se pak stal nuceným správcem Velkomoravské banky.

 „Jmenování do pozice ředitele České exportní banky si velice vážím. Mým nejbližším cílem je prověřit jednotlivé činnosti banky a připravit její novou strategii. V této oblasti bych rád navázal na slibně nastartovanou spolupráci se soukromými bankovními ústavy či podporu malých a středních podniků,“ říká nově zvolený generální ředitel Tomáš Uvíra.Rád bych také, aby činnost banky byla maximálně transparentní a abychom potvrdili její nezbytnou roli v systému podpory českých exportérů.

 Místopředsedou představenstva byl zvolen Luboš Vaněk, který přichází do České exportní banky z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, kde mimo jiné působil jako náměstek ministra průmyslu a obchodu a řídil sekci podřízených organizací. Luboš Vaněk má ve státní sféře bohaté zkušenosti. Pracoval na Fondu národního majetku a v České správě sociálního zabezpečení, kde byl také náměstkem ústředního ředitele a následně byl pověřen řízením tohoto úřadu. Působil rovněž na kapitálovém trhu a v dohledovém orgánu na Ministerstvu financí ČR a Komisi pro cenné papíry.

Pro více informací kontaktujte:
Jiří Pekárek, tiskový mluvčí České exportní banky
E-mail: jiri.pekarek@ceb.cz
Telefon: +420 222 843 216
Mobil: +420 604 297 955

 

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY