Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

28.4.2011

Valná hromada České exportní banky schválila účetní závěrku a rozdělení zisku


Praha – Valná hromada České exportní banky, a.s. (ČEB) dnes mimo jiné schválila účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku. Akcionáři rozhodli, že celý čistý zisk banky za rok 2010 ve výši 70,95 milionu korun bude přidělen do zákonného rezervního fondu.

Valná hromada rovněž schválila informaci o činnosti banky v loňském roce a konstatovala, že výsledky dosažené v roce 2010 v oblasti obchodní a finanční lze celkově hodnotit jako velmi dobré. „Banka přispěla k postupnému oživování exportní výkonnosti České republiky, a to zejména u těch skupin zboží, kde je úloha středně a dlouhodobého financování nejdůležitější,“ uvedl generální ředitel ČEB Tomáš Uvíra. ČEB loni zaznamenala výraznou úvěrovou expanzi a meziročně se stav úvěrů zvýšil o téměř 40 procent.

Za podmínky souhlasu Ministerstva financí ČR valná hromada schválila dluhopisový program banky do roku 2016 v celkovém rámci 400 milionů EUR.

Akcionáři ČEB schválili také zvolení dvou nových členů dozorčí rady banky – Tomáše Zídka, náměstka ministra financí, a Zdeňka Vališe, ředitele odboru podpory exportu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. 

Pro více informací kontaktujte:
Jiří Pekárek, tiskový mluvčí České exportní banky
E-mail: jiri.pekarek@ceb.cz
Telefon: +420 222 843 216
Mobil: +420 604 297 955 

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY