Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

Česká exportní banka se prezentovala na Dni podnikatelů ČR

Česká exportní banka byla generálním partnerem XI. ročníku Dne podnikatelů České republiky, který se konal 19. listopadu 2013 v Praze.

Již tradiční akci pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Asociace sdružuje na otevřené platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky již od r. 2001.

Součástí Dne podnikatelů bylo i Exportní fórum pro malé a střední podniky, zaměřené letos na obchodování s Německem. Fórum moderoval předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a zahájil jej pan Detlef Lingemann, velvyslanec Spolkové republiky Německo v ČR. Na pódiu se postupně vystřídali významné osobnosti německého a českého institucionálního prostředí, úspěšní němečtí obchodníci v ČR, stejně jako naši exportéři. 

Za Českou exportní banku (ČEB) vystoupil hned v úvodu fóra Ing. Karel Petrák, ředitel odboru malých a středních podniků. Ing. Petrák nejdříve představil záběr odboru, který vznikl v roce 2009. Ve své prezentaci mimo jiné uvedl, že dalšímu nárůstu obchodů exportérů z řad MSP podpořených ČEB přispěje zjednodušení administrativy při sjednávání úvěrů i nedávné navázání spolupráce ČEB s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB).

Na odpolední Exportní fórum navázal hlavní večerní program v Kongresovém sále hotelu Ambassador. Ten jako zástupce generálního partnera akce zahájil Ing. Jiří Klumpar, generální ředitel ČEB. Ve svém krátkém projevu deklaroval trvalou připravenost České exportní banky podpořit české exportéry včetně těch z kategorie malých a středních podniků a zvýšit tak jejich konkurenceschopnost na mezinárodních trzích.

Navazující vysoce aktuální a zajímavou debatu s představiteli politických stran a hnutí na téma hospodářská politika České republiky moderoval opět předseda AMSP Karel Havlíček a zúčastnili se jí Andrej Babiš (hnutí ANO), Miroslav Kalousek (TOP 09), Martin Kuba (ODS) , Jan Mládek (ČSSD) a Jiří Dolejš (KSČM). V další části večera následovalo představení vítězů tří soutěží, vyhlašovaných Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR – Grantový program, Rodinná firma roku a Začínající podnikatel.

V rámci Dne podnikatelů České republiky proběhla i volební valná hromada AMSP ČR, na které bylo zvoleno nové představenstvo a dozorčí rada AMSP ČR. Předsedou představenstva byl i na další čtyři roky zvolen Karel Havlíček, který asociaci vede od roku 2010. Českou exportní banku bude i nadále v dozorčí radě AMSP ČR zastupovat Ing. Petr Križan, náměstek generálního ředitele.

Datum: 21.11.2013 11:23:00

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY