Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

Česko – egyptské obchody rostou

Generální ředitel České exportní banky Jiří Klumpar a předseda Export Development Bank of Egypt Mohamed Al Shareef na dnešní schůzce projednali další možnosti rozvoje vzájemného partnerství. Ke svému jednání využili příležitosti návštěvy ministra průmyslu a zahraničního obchodu Egyptské arabské republiky Hatema Saleha a Egyptsko - Českého obchodního fóra, které se konalo v budově Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

První krok k efektivnímu partnerství učinili představitelé obou bank v loňském roce v Egyptě podpisem Dohody o vzájemné spolupráci. Jejím smyslem je součinnost při financování projektů, zakládání společných podniků nebo zavádění společných výrob a poboček zahraničních společností.

Objem česko – egyptského obchodu v posledních letech opět stoupá a v roce 2012 dosáhl rekordních 297 milionů dolarů. Což je významný úspěch nejen vzhledem k propadu objemu obchodní výměny až na 244 milionů dolarů po celosvětových ekonomických turbulencích v roce 2009, ale i s ohledem na určitou míru nejistoty související s pokračujícím transformačním procesem v porevolučním Egyptě.

„Je pro nás povzbudivé, že se českým výrobcům v tomto období podařilo udržet na vysoké úrovni dodávky strojírenského vybavení a že české investice patřily k těm významnějším,“ připomíná generální ředitel ČEB Jiří Klumpar.

S jakýmikoliv dotazy ohledně exportu do Egyptské arabské republiky se můžete obrátit na našeho specialistu: Shamas Toma Majid, Mgr., email: Majid.ShamasToma@ceb.cz

Datum: 21.5.2013 12:36:00

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY