Obsah Menu Vyhledávání

Aktuality

Ukrajina – nadějný trh pro zkušené exportéry

Generální ředitel České exportní banky Jiří Klumpar a náměstek generálního ředitele ČEB Michal Bakajsa se ve dnech 20. až 22. října zúčastnili doprovodné podnikatelské mise při oficiální návštěvě prezidenta České republiky Miloše Zemana na Ukrajině.

Po jednání se svým protějškem - prezidentem Ukrajiny Viktorem Janukovyčem, Miloš Zeman apeloval na zesílení vzájemné investiční spolupráce mezi oběma zeměmi. Oba prezidenti pak v Klubu Kabinetu ministrů za významné účasti představitelů byznysu obou zemí otevřeně hovořili i o problémech, které je třeba pro posílení vzájemné spolupráce řešit. Shodli se na tom, že je nutné mluvit i o konkrétních projektech a obchodních případech, které vykazují nezdravý vývoj a mohou tak narušovat důvěru investorů.

„Velice si vážíme přístupu pana prezidenta Zemana, který nás neváhal při svých jednáních s ukrajinskými představiteli podpořit v našem úsilí o řešení několika obchodních případů, které se nevyvíjí dobře a kde se musíme spoléhat na objektivní a nestranný postoj ukrajinských orgánů“, zdůraznil Jiří Klumpar.

Bez ohledu na problémy v několika případech, věnuje Česká exportní banka nadějnému ukrajinskému trhu významnou pozornost.  U příležitosti Česko-ukrajinského business fóra byla mezi Českou exportní bankou a ukrajinskou „Joint Stock Company The State Export Import Bank of Ukraine“ (Ukreximbank) podepsána dohoda o vzájemné spolupráci. Tato dohoda vytváří rámec pro oboustranně prospěšnou a efektivní spolupráci v oblasti obchodních a finančních aktivit smluvních partnerů.

„Ukrajina je pro české exportéry velmi zajímavým teritoriem s řadou obchodních a investičních příležitostí. Spolu s Českou exportní bankou zde mohou svým partnerům nabídnout i velmi konkurenceschopné financování vzájemných obchodů a společných projektů,“ říká Jíří Klumpar a dodává: „Je ale nezbytné k tomuto trhu přistupovat s hlubokými znalostmi zdejšího prostředí a ve spolupráci se zkušenými odborníky a místními partnerskými bankami.“


U příležitosti oficiální návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana představitelé České exportní banky podepsali i mandátní dopis s Dopravním podnikem města Cherson, na jehož základě začne ČEB připravovat financování dodávek modernizovaných trolejbusů v objemu vývozního kontraktu cca 5,5 miliónů EUR.

Datum: 23.10.2013 8:00:00

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Kariéra

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY