Obsah Menu Vyhledávání

Jazyková verze

  •  Čeština
  • English
  • Русский

Představenstvo ČEB, a.s.

Ing. Jaroslav Výborný, MBA

Předseda představenstva
Generální ředitel
 

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Finance a účetnictví. Později si vzdělání doplnil o titul MBA v programu CMC Čelákovice / DePaul University Chicago. Profesní kariéru zahájil v roce 2000 v Citibank v divizi malých a středních firem, kde působil na různých pozicích v obchodě i risk managementu. Od roku 2004 zde řídil úvěrové oddělení pro SME. V letech 2006-2007 působil v České spořitelně jako vedoucí oddělení schvalování kreditních rizik pro velké korporátní klienty. Na konci roku 2007 nastoupil do Komerční banky, kde nejdříve zastával pozici vedoucího sektorového řízení kreditních rizik pro vybraná odvětví (energetika, strojírenství, automobilový průmysl, hutnictví aj.), v roce 2011 se pak stal zástupcem ředitele pro řízení kreditních rizik. V této pozici mimo jiné zastřešoval odvětvové řízení rizik uvnitř banky a získal rozsáhlé zkušenosti s exportním a projektovým financováním zejména v oblasti energetiky. V březnu roku 2018 byl zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEB. 

JUDr. Martin Draslar, Ph.D.

Místopředseda představenstva
Náměstek generálního ředitele odpovědný za úsek financí a provozu

Martin Draslar je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také následně získal doktorát v oboru finančního práva. Má zkušenosti z bankovnictví již z počátku devadesátých let, kdy pracoval v Komerční bance, a.s. Po absolvování vysoké školy působil v oblasti korporátního pojištění Allianz pojišťovny, a.s. V roce 2001 nastoupil do skupiny Burzy cenných papírů Praha, kde byl zodpovědný za právní záležitosti ve vztahu k vypořádání a vedení evidence investičních instrumentů, věnoval se projektu vzniku Centrálního depozitáře cenných papírů a Energetické burzy Praha. V roce 2008 nastoupil do investiční banky WOOD & Company, kde byl zodpovědný za celou právní agendu této společnosti. Od konce roku 2009 vedl Odbor právní a compliance v pobočkách AXA Bank Europe v České republice a na Slovensku. Martin Draslar mezi lety 2007 – 2011 zastupoval Českou republiku v pracovní skupině Evropské komise - Legal Certainty Group, byl taktéž členem několika pracovních skupin pro přípravu zákonů v oblasti finančního trhu v České republice a na Slovensku a mezi lety 2006 – 2008 předsedou dozorčí rady Univyc, a.s. (dnes Centrální depozitář cenných papírů, a.s.). V ČEB, a.s. působí od února 2014, kdy se stal ředitelem právního odboru, v červnu téhož roku byl zvolen členem dozorčí rady. V říjnu 2015 byl zvolen do představenstva ČEB, a.s. Od března roku 2018 je pověřen řízením Úseku financí a provozu.

Ing. Emil Holan

Člen představenstva
Náměstek generálního ředitele pro oblast řízení rizik

Absolvent Českého vysokého učení technického v Praze, Fakulty elektrotechnické. Svou profesní kariéru zahájil v roce 2002 ve společnosti Citibank ČR, kde se účastnil mnoha zajímavých projektů a působil na různých pozicích risk managementu v rámci divize korporátního bankovnictví. Po ročním působení ve společnosti Deloitte ČR v letech 2007 - 2008 nastoupil v lednu 2009 do společnosti Commerzbank, kde se věnoval oblastem řízení rizik a restrukturalizace a vymáhání problematických pohledávek. V ČEB, a.s. působí od července 2015 jako ředitel odboru úvěrových rizik. Od srpna 2018 vykonává pozici náměstka generálního ředitele odpovědného za oblast řízení rizik a je členem představenstva ČEB, a.s.

Nahoru

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY