Obsah Menu Vyhledávání

Jazyková verze

  •  Čeština
  • English
  • Русский

Představenstvo ČEB, a.s.

Ing. Jaroslav Výborný, MBA

Předseda představenstva
Generální ředitel

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Finance a účetnictví. Později si vzdělání doplnil o titul MBA v programu CMC Čelákovice / DePaul University Chicago. Profesní kariéru zahájil v roce 2000 v Citibank v divizi malých a středních firem, kde působil na různých pozicích v obchodě i risk managementu. Od roku 2004 zde řídil úvěrové oddělení pro SME. V letech 2006-2007 působil v České spořitelně jako vedoucí oddělení schvalování kreditních rizik pro velké korporátní klienty. Na konci roku 2007 nastoupil do Komerční banky, kde nejdříve zastával pozici vedoucího sektorového řízení kreditních rizik pro vybraná odvětví (energetika, strojírenství, automobilový průmysl, hutnictví aj.), v roce 2011 se pak stal zástupcem ředitele pro řízení kreditních rizik. V této pozici mimo jiné zastřešoval odvětvové řízení rizik uvnitř banky a získal rozsáhlé zkušenosti s exportním a projektovým financováním zejména v oblasti energetiky. V ČEB, a.s. působil od roku 2015 jako náměstek generálního ředitele pro Úsek řízení rizik a člen představenstva. V březnu roku 2018 byl zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem. Po pětiletém funkčním období byl v červenci 2020 znovuzvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem ČEB, a.s.

Ing. Emil Holan

Místopředseda představenstva
Náměstek generálního ředitele pro oblast řízení rizik

Absolvent Českého vysokého učení technického v Praze, Fakulty elektrotechnické. Svou profesní kariéru zahájil v roce 2002 ve společnosti Citibank ČR, kde se účastnil mnoha zajímavých projektů a působil na různých pozicích risk managementu v rámci divize korporátního bankovnictví. Po ročním působení ve společnosti Deloitte ČR v letech 2007 - 2008 nastoupil v lednu 2009 do společnosti Commerzbank, kde se věnoval oblastem řízení rizik a restrukturalizace a vymáhání problematických pohledávek. V ČEB, a.s. působí od července 2015 jako ředitel odboru úvěrových rizik. Od srpna 2018 vykonává pozici náměstka generálního ředitele odpovědného za oblast řízení rizik a je členem představenstva ČEB, a.s., 2. 7. 2020 byl zvolen jeho místopředsedou.

Nahoru

Ing. Jiří Schneller

Člen představenstva
Náměstek generálního ředitele pro oblast financí a provozu

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty obchodní. Profesní kariéru zahájil v segmentu dovozu a vývozu přízí, chemikálií a později potravin. Následně získal bohaté zkušenosti v oblasti marketingu a v posledních dvaceti letech působí ve finančním sektoru. Svoji kariéru ve finančnictví zahájil v roce 2000 ve společnosti AIG, kde zastával mj. funkci ředitele divize úrazového a cestovního pojištění a také ředitele přímého marketingu pro ČR a další země střední a východní Evropy. Mezi lety 2005 a 2006 působil jako ředitel externí služby AXA a v roce 2006 nastoupil do funkce generálního ředitele pro ČR a SR ve společnosti ACE European Group, jejíž pobočku v ČR založil. Od roku 2010 do roku 2012 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele pojišťovny Aviva. Jiří Schneller byl také členem dozorčích rad několika finančních a zprostředkovatelských společností. V roce 2012 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem pojišťovny AEGON a v této roli setrval až do roku 2019. V srpnu 2020 byl jmenován členem představenstva a náměstkem generálního ředitele pro oblast financí a provozu ČEB.  


Copyright © 2021 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY