Obsah Menu Vyhledávání

Jazyková verze

  •  Čeština
  • English
  • Русский
  • Español
  • Türk
  • 中國

Začátek spolupráce mezi Českou republikou a Ukrajinou

Média o nás

/7. června 2019, akcr.cz/

Ve středu 5. června 2019 bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Agrární komorou České republiky zastoupenou prezidentem Zdeňkem Jandejskem, Českou exportní bankou, a.s. zastoupenou generálním ředitelem a předsedou představenstva Jaroslavem Výborným a členem představenstva Emilem Holanem a státním podnikem GP Specagroleasing zastoupeným ředitelem Ivanem Baryševem.

Podle memoranda budou výše uvedené organizace vyvíjet společné aktivity zaměřené na rozvoj a dlouhodobé zvyšování a rozšiřování vzájemně prospěšných dodávek zemědělských a jiných produktů, technologických zařízení, znalostí a výměny pracovních zkušeností.

Ukrajinský státní podnik, který byl založený v roku 2010 Ministerstvem agrární politiky a potravinářství Ukrajiny, hledal partnery na spolupráci za účelem zabezpečení obyvatel cenově dostupnými a kvalitními potravinami pomocí zavedení progresivních technologií a vědeckých poznatků do zemědělství a potravinářského průmyslu Ukrajiny.

ČEB je specializovaná bankovní instituce, která byla založena za účelem státní podpory českého exportu realizovaného českými výrobci a obchodními organizacemi. V rámci spolupráce bude banka posuzovat projekty a bude poskytovat podmínky pro zvýhodněné financování projektů.

Agrární komora ČR bude poskytovat svým členům kontakty, odborná stanoviska a případně podporu při přípravě a realizaci konkrétních investičních projektů.

Autor: Mgr. Ing. Jarmila Dubravská, PhD., úřad AK ČR

Datum: 7.6.2019 19:54:00

Copyright © 2012 ČEB, a.s., Všechna práva vyhrazena

Mapa stránek | Developed by MEDIA FACTORY