Předsedou představenstva ČEB je Daniel Krumpolc

Daniel Krumpolc, předseda představenstva a generální ředitel České exportní banky, a.s.

Praha, 4. 3. 2022 - Předsedou představenstva a generálním ředitelem České exportní banky (ČEB) se stal zkušený bankéř Daniel Krumpolc. Nahradil tak ve funkcích Jaroslava Výborného, který skončil avizovaně na konci února. Krumpolc se v bankovnictví pohybuje 22 let.

Jsem přesvědčen, že Česká exportní banka musí vhodně doplňovat nabídku produktů a služeb komerční bank. Mým cílem je v tomto smyslu pomoci ČEB stát se ještě užitečnějším nástrojem českých exportérů,“ uvedl Krumpolc.

Krumpolc byl do představenstva ČEB jmenován na konci února. To si jej na svém prvním společném jednání tento týden zvolilo za svého předsedu a generálního ředitele.

Daniel Krumpolc vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 2000–2018 působil v CitigroupCitibankEurope na různých pozicích, mimo jiné jako Senior Relationship Manager (2000–2008), vedoucí oddělení MiddleMarket Department (2008–2011) a vedoucí oddělení SME Sales (2011–2012). Od roku 2012 byl ředitelem komerčního bankovnictví Citibank pro Českou republiku a Slovensko. V roce 2018 se stal členem představenstva Sberbank CZ, a.s., odpovědným za oblast firemního bankovnictví.